facebook certyfikat rezydencji podatkowej

Facebook – certyfikat rezydencji podatkowej 2019

Jeśli rozliczasz faktury z Facebooka jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej (lub spółki czy innej formy prawnej) to być może Twoja księgowa poprosiła Cię o certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka.

Brzmi strasznie? Spokojnie, dokument jest cyfrowy i możesz pobrać go na końcu tego wpisu.

Po prostu przekaż go swojej księgowej.

Poniżej znajduje się certyfikat rezydencji podatkowej za rok 2019. Jeśli więc trafiłeś na ten wpis później, to napisz do nas lub poszukaj na naszym blogu certyfikatu dla aktualnego roku rozliczeniowego. 🙂

Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka?

W dużym skrócie, rezydencja podatkowa pozwala określić w którym kraju dany podmiot powinien odprowadzać należne podatki.

Facebook to spółka zarejestrowana w Irlandii (a właściwie jej europejski odpowiednik) i to właśnie stwierdza powyższy dokument, tak by móc korzystać z wszystkich udogodnień podatkowych, jakie mamy w ramach UE.

Certyfikat Facebooka za rok 2019 pobierzesz tutaj.

Jak podejrzeć WSZYSTKIE reklamy Twojej konkurencji na Facebooku?

Możliwość podejrzenia wszystkich reklam jakie Twoja konkurencja (i nie tylko konkurencja) aktualnie promuje na Facebooku. Brzmi ciekawie? No to mamy dla dobrą informację – teraz to możliwe. 😉

Jak podejrzeć reklamy konkurencji na Facebooku?

 1. Wejdź na profil (fanpage) interesującej Cię firmy korzystając z urządzenia mobilnego i najnowaszej wersji aplikacji Facebook.

  fanpage jak podejrzec reklamy konkurencji

 2. Kliknij w Informacje i reklamy

  fb reklamy konkurencji

 3. Kliknij w „Aktywne Reklamy”

  fb konkurencja

 4. Gotowe, teraz możesz przeglądać kreacje Twojej konkurencji. 😉

  jak zobaczyc reklamy konkurencji na facebooku

Continue reading

marketing trendy 2018

Marketingowe podsumowanie roku i trendy na rok 2018

Rok 2017 w social mediach zdominowało wideo, a także transmisje na żywo, w dużej mierze dzięki zabiegom Facebooka, który zdecydowanie faworyzował content zawierający ten format. Oprócz dominacji wideo mogliśmy w 2017 roku zaobserwować dramatyczny spadek zasięgów organicznych, powrót e-mail marketingu, a także wiele nowości wprowadzanych na Facebooku i Instagramie.

Mijający rok upłynął nam pod znakiem content marketingu oraz influencer marketingu. Zdecydowanie oba będą królować w kolejnych latach. Wszystko przez zmieniające się zachowania konsumpcyjne milenialsów, a także pokolenia Z.

Czy rok 2018 również upłynie pod znakiem wideo? A może przyniesie zupełnie nowe trendy? Czego powinniście się spodziewać w nowym roku i w jaki sposób się na to przygotować? Sprawdźcie trzy najważniejsze trendy w 2018 roku! Continue reading

facebook pozyskiwanie klientów

4 sposoby na pozyskanie i zaangażowanie klientów na Facebooku

Zastanawiasz się w jaki sposób znaleźć nowych Klientów na Facebooku? Które funkcje wykorzystać, aby przyciągnąć użytkowników i zmobilizować ich do zakupów?

Facebook nieustannie rozwija funkcjonalności pomocne przy promocji biznesu. Jednak, czy o wszystkich wiemy i czy wszystkie są potrzebne akurat Twojej firmie? Przekonaj się! Poniżej znajdziecie cztery funkcje, które znać musisz 🙂

Continue reading

Jak promować firmę na Facebooku

Jak zacząć promować swoją firmę na Facebooku?

Rozpoczynasz działalność w social mediach i nie jesteś pewien, w jaki sposób wykorzystać drzemiący w nich potencjał? Podpowiemy!


Optymalizacja profilu firmy na Facebooku!


Każdy swoją przygodę z mediami społecznościowymi rozpoczyna od założenia firmowego profilu na Facebooku. I jest to bardzo dobre posunięcie, bo podobno, jeśli nie ma Cię na FB, to znaczy, że nie istniejesz! Jednak samo założenie fanpage’a to dziś zdecydowanie za mało! Kluczem do widoczności w tym medium jest dobra optymalizacja! Od czego zacząć? Najlepiej od początku!

Continue reading

grupy docelowe na Facebooku

Facebook Audience Insights – czyli jak wybrać idealną grupę docelową na Facebooku

Facebook Audience Insights, czyli Statystyki Grup Odbiorców to narzędzie, z którym musisz się zapoznać! Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta — to źródło wiedzy o Twoich fanach, a także potencjalnych klientach, ale zacznijmy od początku!

Reklamy na Facebooku są skuteczne, ponieważ docierają do określonej grupy docelowej, czyli do osób, które będą zainteresowane Twoim produktem. Aby dobrze dobrać odpowiednią grupę odbiorców, należy zbudować tzw. persony, czyli stworzyć charakterystykę potencjalnych klientów. Tworzenie persony to nic innego jak odpowiadanie na pytania typu:

– Gdzie mieszkają moi potencjalni klienci?
– Jakie mają wykształcenie?
– Czy są w związku małżeńskim?

I wiele innych. Im więcej pytań zadasz, tym lepszą, bardziej dopasowaną personę stworzysz. W szukaniu odpowiedzi na wcześniej zadane pytania pomóc może narzędzie, które oferuje Facebook, czyli wspomniane już wcześniej Statystyki Grup Odbiorców.

Facebook Audience Insights możesz wykorzystać na wiele sposobów. Dzisiaj pokażę Ci dwa najważniejsze. Continue reading

facebook 2017 dla firm

3 nowości Facebooka, które warto znać

To, że Facebook zmienia się bardzo dynamicznie wie pewnie każda osoba, która prowadzi swoje działania biznesowe w tym kanale społecznościowym. Dziś krótki wpis o trzech nowościach wprowadzonych przez Facebooka w ostatnim czasie, które mogą mieć duży wpływ na Wasze działania.

 

Grupy aktywnych i nieaktywnych fanów fanpage

Osobiście uważam, że to jedna z ciekawszych nowinek jaką Facebook wprowadził w ostatnim roku. Zaawansowani użytkownicy pewnie już od dawna korzystają z opcji remarketingu na Facebooku (kierowania reklam np. do osób, które odwiedziły naszą stronę, czy wykonały inną akcję).

Facebook rozszerza jednak ten element także o działania wewnątrz fanpage! Od teraz kierować reklamy na Facebooku do grup aktywnych, lub wręcz przeciwnie – nieaktywnych fanów Waszych fanpage!

Jak to wykorzystać w praktyce? Continue reading

promocja firmy na snapchacie

Promocja firmy na Snapchat – 4 informacje zanim zaczniesz

Snapchat stał się marketingowym fenomenem ostatniego roku. Prawdziwy wysyp profili firmowych na naszym rynku sprawia, że wielu przedsiębiorców stawia sobie pytanie: czy warto promować moją firmę na Snapchacie?

Niestety jak to często bywa w marketingu, nie możemy odpowiedzieć stanowczo tak, lub nie ponieważ Snapchat to zupełnie inne medium niż te do których przywykła większość z nas w marketingowej rzeczywistości.

Zanim podejmiemy decyzję czy warto inwestować czas i pieniądze w reklamę na Snapchacie, należy zdać sobie sprawę z kilku istotnych informacji w kontekście promocji małej firmy na Snapchacie.

Continue reading

szkolenie facebook katowice

Facebook się zmienia. Dostosuj swoją strategię.

Ostatnie kilka miesięcy to duże zmiany na Facebooku. Począwszy od tych widocznych na pierwszy rzut oka, jak nowe możliwości wyrażania swoich emocji i dodanie do słynnego Lubię to! kilku innych opcji, po te których nie widzimy na co dzień jako użytkownicy serwisu. Z całą pewnością zauważają je jednak właściciele firm promujących się na Facebooku.

Facebook Ads

System reklamowy Facebooka rośnie z tygodnia na tydzień. Ci z Was którzy zajmują się tematem zawodowo zapewne znają wszystkie nowe możliwości płatnej promocji. Jednak wiele osób nie miało okazji poznać takich opcji jak Lead Generation, formaty karuzelowe, czy też promocja na Instagramie. Continue reading

marketing wirusowy seiko

Marketing wirusowy z precyzją Seiko.

Jeśli mieliście okazje zapoznać się z wpisem na temat tego jak tworzyć treści wirusowe, to wiecie już pewnie, że zadanie to wymaga ogromnej dawki kreatywności, pomysłu, często także (tak jak w prezentowanym dziś przypadku) nie może obejść się bez świetnego wykonania od strony technicznej (montaż, dźwięk itd). No i szczęście, bez tego ostatniego składnika bez echa przechodzą nawet najlepsze treści w internecie. Seiko udało się jednak wymieszać wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach i zrobić coś fajnego.

Seiko to stosunkowo znana Japońska marka zegarków. Nie jest to żaden Rolex, ale całkiem fajne zegarki uchodzące za precyzyjne i dobrze wykonane. Jak zrobić z tego viral? Marka raczej nie może pozwolić sobie na dużą dawkę humoru w przekazach (nie ten produkt) a pokazanie precyzji i wysokiej jakości to naprawdę trudna sprawa. Continue reading